Moji milí,

učebnice se odevzdávají ve čtvrtek, nezapomeňte, všichni chodíte do školy, tak odevzdáte vše najednou.

Vysvědčení v pondělí v 11 hod ve škole!!!

Vážení rodiče, milé děti,

od pondělí 8.6.2020 je možné obnovit vaši výuku. Bližší informace zde.

Informace o nástupu do škoyl:

rozvrh hodin zde

Vážení rodiče, milé děti, čeká nás další několik (snad ne mnoho) volných dní, využijte je, prosím, smysluplně. Můžete využít vysílání Čt 1 pro školy

16.3.2020 Vzhledem k situaci, sledujte stránky jednotlivých předmětů. Pro kumunikaci se mnou použijte mail:

7zsvporici@seznam.cz       Terezie Kubečková

PROVIZORNÍ ROZVRH HODIN:

Rozvrh 7. třída.odt (15186)

Vážení rodiče, pro příští školní rok 2020/2021 je nutné, aby si žáci budoucí 8. třídy zvolili nový volitelný předmět. Dále je třeba se závazně přihlásit na cykl. kurz pro 8. třídu, který proběhne v září. V přloze najdete obě přihlášky. Bližší informace mají děti v mailu. Kubečková

sportovní kurz 2020.doc (26112)

volitelné předměty.doc (28672)

15.4.  Rodinná výchova

- na mailu máte dálší informace k novému tématu včetně odkazu na video
- do sešitu si udělejte nový nadpis - Sexuální výchova a doplntě dle instrukcí v mailu

14.4.  Adopce Meryl

Z rehabilitačního centra Nyaru Menteng na Borneu mi přišel informační dopis o situaci         v době ohrožení nemocí COVID- 19. Pokud se chcete zdokonalit v angličtině a dozvědět se více o práci a životě orangutanů, přikládám dopis a dubnovou zprávu o Meryl. Zároveň jsem tam nakopírovala potvrzení o zaplacení sponzorské částky 985,- na další rok (tzn. do dubna 2021). Pokud budete chtít také přispět a pomoci (30,-), tak budu ráda. Domluvíme se, až se uvidíme ve škole. Děkuji I.Borsová

25.3.   Angličtina/němčina/ španělština

Nabízíme Vám na procvičování slovní zásoby i gramatiky projekt:

Výuka 8 světových jazyků online (pro děti a žáky zdarma)

www.jazyky-online.info

Přírodopis

Dobrý den!

Instrukce pro moje žáky jsou uvedeny v sekci přírodopis.

E-mail pro korespondenci se samostatnými žáky:

p.lokvenc@zsvporici.cz (případně i pro rodiče).

Pavel Lokvenc

24.3.   Angličtina - celá třída

Rády bychom pro zájemce nabídly možnost online vyučování/ konzultace pomocí platformy www.zoom.us

1. Aplikaci ZOOM CLOUD MEETINGS si velmi jednoduše stáhnete do počítače.           Rodiče/studenty pak k instalaci navede sama aplikace po kliknutí na pozvánku                       k meetingu/ setkání, kterou Vám zašleme na email.

2. K seznámení s aplikací doporučujeme shlédnout následující krátké video:

3. Instalace samotná se může lišit v závisloti na zařízení (notebook, tablet, telefon)

4. Bezplatná verze aplikace umožňuje vést konferenční hovor o délce 60  minut (bylo navýšeno k vyjímečné situaci)

Krátký návod, jak se spojit s učitelem zde:

Propojení s učitelem.docx (158,8 kB)

Zájemci, napište email I.Borsové nebo L.Zelené. Rády se s Vámi domluvíme.

Let´s speak English!

16.3.   RV + PČ - celá třída

- napište mi jídelníček na celý den dle pravidel a zásad zdravého stravování, dodržujte potravinovou pyramidu a nezapomeňte na pitný režim

- v rámci vaření uvařte doma něco dobrého, třeba to, co jste se naučili nebo vám chutnalo nejvíc :)

16. 3.    Angličtina - celá třída

Posíláme odkazy pro všechny žáky 7.třídy, kteří mají možnost pracovat interaktivně doma na počítači. K použití těchto odkazů není potřeba Váš email nebo heslo, je to otevřeno od nakladatelství pro všechny. Jediné, co teď momentálně nejde a pracuje se na tom, jsou videa. Každopádně je tam mnoho dalších cvičení a hlavně poslechů, abyste zůstali v kontaktu s angličtinou.  Domluvte se s rodiči, aby Vám umožnili přístup k počítači kvůli práci a vzdělávání. Nastavte si nějaký režim/časový plán, jak si budete opakovat a připravovat se. Těšíme se opět na setkání a věříme, že toto období zvládneme ve zdraví a pohodě!

Kontakt na I. Borsovou: iveta.borsova@seznam.cz

Kontakt na L.Zelenou: l.zelena@zsvporici.cz

BLOGGERS 2.docx (12571)

Konkrétní informace k výuce angličtiny najdete v sekci předmětů podle svého vyučujícího.

7. třída

V letošním roce nás čeká sposta práce a, doufám, i spousta legrace. největší akcí bude jistě lyžařský výcvik, na který pojedeme před jarními prázdninami, v březnu. Je se na co těšit.

Lyžařský kurz

1.3.-6.3.2020, Javoří důl

Základní informace máte, potvrzení o bezinfekčnosti a seřízení lyží dostanete těsně před odjezdem.

Možnost zapůjčení lyží ze školy!!!

Možnost příspěvku FKSP, nutno se dohodnout s naší paní účetní.

Blíží se karnešval, vybrali jste si téma "Záchranné složky".

Gratulace holkám i klků k umístění v krajském kole florbalu.

Gratulace klukům za vítězství v okrskovém kole florbalu.

Gratulace vše, kteří se účastnili Běhu do zámeckých schodů.

Čeká nás divadlo: Jak jste to myslel, pane Shakespeare? 26.11.2019, vybíráme 50 Kč.

Vyúčtování exkurze Archeopark Všestary

Vstupné 120 Kč

Autobus 94 Kč

--------------------------

Celkem 214 Kč

Vybrán 200 Kč

Příspěvek školy činí 14 Kč.

Vybíráme 200Kč na Rodičovskou unii.

1.11. exkurze Všestary, cena bude upřesněna.

25.9. Časovka do vrchu!!!

Pozor změna rozvrhu!!!

VV se přesouvá ze středy na čtvrtek 6. hodinu!!!